Jak rozkodować dzieci?


i nie tylko

Nie tylko bicie jest przemocą – słowa ranią

Przemoc emocjonalna często nie jest tak widoczna jak przemoc fizyczna. Jednak boli tak samo jak fizyczna oraz zostawia ślady na całe życie. Dla dziecka jest równie okrutna.


Obudź w dziecku pasję

Niektórzy ludzie potrafią mieć całe życie jedną pasję. Nie ważne, jakie hobby, ważne, aby rozwijało i przynosiło szczęście. To jest coś, co cześto kieruje naszymi wyborami w życiu. Najœiksi szczęściarze łączą pracę z pasją.


Hołd dla mam

Mama – najpiękniejsze słowo świata. Z chwilą narodzin dziecka wszystko zmienia się w życiu kobiety, młody człowiek staje się dla niej najważniejszy i tak już pozostaje do końca życia.


Autorytet – dlaczego jest tak ważny dla dziecka

Autorytet – dużo mówi się o tym, że ostatnio upadł autorytet rodzica i szkoły w oczach dziecka. Mam wrażenie, że tylko narzekamy i nic z tym nie robimy. W szkole nauczyciele narzekają, rodzice w rozmowach też. Od narzekania nasz autorytet się nie zmieni. Potrzebna jest praca wielu środowisk, przede wszystkim przedszkola/szkoły i domu.


Szcześliwa mama, szczęśliwe dziecko

Kochane mamy, dzisiaj szczególnie do Was. Tytuł postu mówi sama za siebie szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko. Oczywiście tatusiowie też.


Wakacje tuż, tuż

Już niedługo wakacje, jeszcze parę ostatnich dni w szkole. Zakończenie roku, galowy strój i można świętować. Wakacje, to czas beztroski, zabawy, czas, w którym rodzina ma dla siebie najwięcej czasu.


Klasy integracyjne – relacje z rodzicami

Pracuje w szkole, gdzie są klasy integracyjne. Dużo dzieje się u nas sytuacji trudnych, zwłaszcza tam. Oczywiście nie jest tylko w takich klasach. My jako szkoła oczywiście pracujemy nad tym, aby sytuacji trudnych, konfliktowych jak najmniej, ale niestety nie zawsze wychodzi nam to tak jakbyśmy chcieli.


Postawy rodzicielskie – które najlepsze?

Wielu rodziców zastanawia się jakie postawy rodzicielskie powinni wybierać. Co właściwie jest najlepsze dla dziecka? Dzisiaj zaprezentuje Wam najpopularniejszą klasyfikację postaw rodzicielskich wg Marii Ziemskiej. Model ten zawiera postawy właściwe i niewłaściwe. Optymalne postawy znajduje się w środku skali, bieguny stanowią jej nadmiar lub niedomiar.